To nejlepší z Mexika

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 2983 Kč / 119 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 16
Poznávací

Celoročně

Mexico City (San Juan Teotihuacan, Cuernavaco, Taxo), San Cristobel de las Casas, San Juan Chamula, Agua Azul, Palenque, Kabah, Uxmal, Chichen Itzá, Playa del Carmen

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • navštívíte světoznámé památky Kabah, Uxmal a Chitzen Itzá
 • zažijete jedinečnou atmosféru hlavního města Mexiko City
 • odpočívat budete na bělostných plážích – Playa del Carmen
 • navštívíte unikátní komplex mayských staveb v Palenque

POPIS ZÁJEZDU

Mexiko je jedinečná země. Je to země plná života, země tequily a sombrer. Pokud plánujete cestu za exotikou, a chcete propojit návštěvu památek a poznávání barvité kultury s koupáním v moři, pak jste na správném místě. Tento balíček zahrnuje to nejlepší z Mexika, pojeďte za neobyčejnými zážitky s námi.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet z Evropy do Mexika

Den 2 – Mexiko City
Vaše dobrodružství začíná na letišti v Mexico City. Zde Vás vyzvedneme a odvezeme na hotel. Pokud Váš let přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas projít se po městě, anebo můžete odpočívat v hotelu po dlouhé cestě.

Den 3 – Mexico City (s)
Tento den hned po snídani vyrazíte na dopolední prohlídku centra města. Začnete na hlavním náměstí Zócalo. To co vás hned uchvátí je velikost samotného náměstí a Metropolitní katedrála, která je největším kostelem v zemi. Celou východní stranu Zócala zabírá Národní palác (Palacio Nacional), úřední sídlo prezidenta a centrálních úřadů. Hlavní atrakcí jsou fresky od Diaga Rivery. Poté se zastavíte u ruin Templo Mayor. Cestou budete obdivovat ty nejúžasnější koloniální fasády v Mexiku. Prohlídka města zahrnuje i návštěvu Národního antropologického muzea, s bohatými sbírkami umění z před-hispánského období. Po prohlídce centra se vrátíte na hotel. Odpolední program je volný a můžete jej využít dle vlastní chuti a uvážení.

Den 4 – San Juan Teotihuacan (s)
Po snídani vyrazíte na impozantní archeologické naleziště San Juan Teotihuacan. Projdete se v Aleji mrtvých, vystoupáte na známé Pyramidy Slunce a Měsíce a navštívíte i Chrám boha Quetzalcoátla se zachovalými reliéfy. Na cestě zpět do města se zastavíte na posvátném místě Panny z Guadalupe, svaté patronky uctívané nejen v Mexiku. Následuje volné odpoledne a nocleh.

Den 5 – Cuernavaco, Taxco (s)
Po brzké snídani nasednete do vozidla a přepravíte se do Cuernavaca, jež je nazýváno městem věčného jara. Nachází se zde katedrála; která je jednou z nejstarších na americkém kontinentě a palác El Palacio de Cortés, odkud vládl španělský dobyvatel Cortés. Dále cesta pokračuje přes skalnaté hory do starého koloniálního města Taxco, kde se těžilo a zpracovávalo stříbro. Procházka po dlážděných uličkách města Vás zavede až k pozoruhodnému baroknímu kostelu Santa Prisca, s okázalým pozlacenými oltářními obrazy ve stylu španělského baroka. Cestou budete moci pozorovat stříbro-tepce při práci. V pozdní odpoledne se vrátíte do Mexiko City k noclehu.

Den 6 – Mexiko City – San Cristobel de las Casas (s)
Pátý den po snídani Vás odvezeme na letiště, odkud přeletíte do Tuxtla Gutierrez. Odtud budete po zemi pokračovat do San Cristobal de las Casas, přičemž cestou navštívíte Chiapa de Corzo a kaňon Sumidero, kde se projedete lodí po řece. Nocleh v San Cristobal.

Den 7 – San Cristobel de las Casas (s)
Město San Cristobel de las Casas, které si uchovalo své koloniální kouzlo, se vydáte poznat hned po snídani. Exkurze zahrnuje návštěvu okázalé katedrály z 16. stol. a kostela Santo Domingo. Prohlídka pokračuje k původní indiánské vesnici San Juan Chamula, jejíž obyvatelé si zachovali do dnešních dob nejen svůj jazyk, oblečení a sociální systém, ale dokonce vyznávají i své specifické náboženství, které je směsí pohanského božstva a křesťanských svatých a symbolů. I proto se návštěva chrámu San Juan Bautista stane nezapomenutelným zážitkem. Volné odpoledne můžete brouzdat tržištěm nebo po obchůdcích nabízejících rukodělnou výrobu. Je to vhodný čas pro nákup těch pravých suvenýrů z Mexika. Ubytování v hotelu.

Den 8 – Agua Azul, Palenque (s)
Dnes Vás opět čekají transfery. Po snídani vyrazíte na cestu, přičemž se zastavíte u překrásných vodních kaskád Agua Azul, kde budete žasnout nad azurově modrou vodou pod bílými vodopády. Po této krátké zastávce budete pokračovat do Palenque, kde je zajištěn nocleh.

Den 9 – Palenque (s)
Tento den po snídani vyrazíte k unikátnímu komplexu mayských staveb v Palenque, obklopenému hustou džunglí. Nejvzácnější a nejúchvatnější je Chrám nápisů, který sloužil jako pohřební památník. Impozantní architektonický komplex El Palacio je jednou z nejkrásnějších staveb mayské kultury vůbec. Menší chrámy Slunce a Kříže jsou ozdobeny tesanými reliéfy. Po tomto výletu se přesuneme na letiště Villahermosa pro přelet do Meridy. V Meridě s průvodcem zamíříte na hotel.

Den 10 – Kabah, Uxmal (s)
Po snídani následuje odjezd do archeologické zóny Kabah, kde Vás na první pohled zaujme Palác tisíce masek boha deště Chaca. Kabah byl spojený s Uxmalem dlážděnou cestou, na jejímž začátku stojí architektonicky zajímavý mayský oblouk. Uxmal, znalci považovaný za nejpěknější mayské město, býval náboženským centrem. Budete zde moci obdivovat dokonalost Nunnery Quadrangle, vystoupáte na strmou Kouzelníkovu pyramidu, a pocítíte respekt z krásy Královského paláce. Odpoledne se vrátíte do Meridy, přičemž zbytek dne je volný. Následuje nocleh.

Den 11 – Chichen Itzá, Playa del Carmen (s)
Dnes, poté co posnídáte, vyrazíte do Chichen-Itzá, na jedno z největších a nejpůsobivějších archeologických nalezišť Ameriky, místo míšení mayské a toltecké kultury. Projdete se po velkém hřišti na Pelotu, obhlídnete si Chrám válečníků, Kukulkánovu pyramidu a nevynecháte ani posvátnou studnu kde byly mayské dívky obětovány bohu deště. Po poledni budete pokračovat do plážového rezortu Playa del Carmen, kde se ubytujete.

Den 12, 13, 14 – Playa del Carmen (s)
Dny volna a odpočinku, můžete relaxovat na pláži, případně podniknout fakultativní výlety.

Den 15 – Odlet zpět do Evropy (s)
Váš pobyt v Mexiku a naše služby tímto dnem končí. Přepravíme Vás na mezinárodní letiště do Cancúnu.

Den 16 – Přílet zpět do Evropy
Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.

 • všechny transfery zahrnuté v itineráři
 • noclehy na 3* hotelu se snídaní
 • snídaně, oběd, večeře dle itineráře
 • vstupné do míst dle itineráře
 • výlety dle programu 
 • lokální a mezinárodní letenky dle itineráře
 • služby anglicky mluvícího průvodce
 • nonstop asistenční služby v Mexiku
 • pojištění CK proti úpadku
 • spropitné
 • osobní útrata
 • osobní pojištění
 • lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
 • strava a výlety nezahrnuté v programu
 • na přání lze zajistit ubytování ve 4*  hotelech se snídaní
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
 • prodloužení programu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování. mezinárodních letenek a kurzu USD.
 • V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA.
 • Náročnost tohoto zájezdu – mírná.
 • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Související zájezdy

Poznávací
To nejlepší z Mexika
Poznávací
Pobytový
Soukromý: Golf v Austrálii – Sydney
Poznávací
To nejlepší z Mexika