Filipíny – Přírodní a kulturní krásy

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 68190 Kč / 2591 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací

Celoročně

Filipíny – Manila, Banaue, Puerto Princesa, Boracay/Cebu

Zpět na nabídku

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • navštívíte španělskou koloniální pevnost Fort Santiago
 • setkání s místními domorodci
 • spatříte roztomilé nártouny

POPIS ZÁJEZDU

Výlety nabitý 15denní poznávací balíček se závěrečným relaxem na plážích ostrova Boracay nebo Cebu. Seznámíte se se starou i novodobou Manilou, poznáte jednoduchý život venkovských obyvatel pěstujících rýži na kouzelných terasovitých políčkách, objevíte přírodní krásy Filipín, čeká Vás tropické klima, křišťálově čistá voda s korály a stovkami tropických ryb svádějící k potápění, deštný prales, přírodní jeskyně, vodopády a zdejší opičky tarsiér – nártoun filipínský.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha / Vídeň

Den 2 – Přílet do Manily
Přílet do Manily, po příletu máte transfer do hotelu zajištěn. Nocleh v hotelu v Manile.

Den 3 – Stará a Nová Manila (s)
Po snídani Vás vezmeme na prohlídku, kde zažijete velký kulturní a historický kontrast mezi Starou a Novou Manilou. Navštívíte Rizal Park, město Intramuros obehnané zdí a prohlídnete si Fort Santiago. Poté pokračujete ke kostelu San Agustin v dnes již finanční a obchodní části Makati. Projedete částí, kde se majestátně tyčí kongresová centra a Kulturní centrum Filipín. Nocleh v hotelu zajištěn.

Den 4 – Manila – Banaue (s)
Snídaně v hotelu. Dnes pojedete do Banaue, pojedete přes věčně zelené provincie Nueva Ecija a Nueva Vizcaya. Uvidíte rýžová pole obklopující místní města a vesničky. Nocleh v hotelu v Banaue.

Den 5 – Rýžové terasy – Prohlídka vesnice (s)
Po snídani nasednete do Jeepney (typický dopravní prostředek, který vypadá jako pomalovaný autobus) a pojedete na prohlídku rýžových terasovitých políček a vesniček v okolí. Přijedete do vesničky Banga. Je to tradiční vesnice zasazená v panoramatickém údolí teras. Následuje asi 20minutová procházka po sestupné pěšině, která nabízí bližší pohled na svět Ifugao. Můžete se setkat s přátelskými domorodci a nahlédnout do jejich přístřeší. Zastavíte se na vyhlídkovém místě, odkud se Vám naskytne úžasný pohled na tento osmý div světa postaven před 2 tisíci lety. Nocleh v hotelu v Banaue.

Den 6 – Sagada – Prohlídka Bontocu (s, o)
Po snídani návštěva malebného městečka Sagada, prohlédnete si staré pohřební jeskyně. Navštívíte také Bontoc Museum založené belgickou sestrou, ve kterém je umístěna pestrá sbírka autentických artefaktů a fotografie horských kmenů. Návrat do Banaue. Zúčastníte se představení, které Vám prostřednictvím písní a tanců představí jejich zvyky a tradice – ty dodnes někteří místní stále praktikují. Nocleh v hotelu v Banaue.

Den 7 – Banaue – Návrat do Manily (s)
Snídaně v hotelu. Dnes je ve znamení transferu, čeká Vás návrat zpět do Manily. Nocleh v hotelu v Manile.

Den 8 – Manila – Puerto Princesa (s)
Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do Puerto Princesa. Po příletu transfer na hotel zajištěn. Odpoledne Vás čeká prohlídka města Iwahig, kdy objevíte drsnou krásu Palawanu. Zdejší čistota a zeleň je chloubou místních obyvatel. Navštívíte krokodýlí farmu, která má různé druhy a prostředí chovu těchto savců. Dále navštívíte místní trh, museum a katedrálu. Nocleh v hotelu zajištěn.

Den 9 – Plavba po podzemní řece (s, o)
Projdete se po opičí stezce, zatímco budete obdivovat krásy deštného pralesa. Během stezky si dávejte pozor na své věci, tyto opice jsou hravé! Na loďce u ústí řeky přijedete blíž k jeskyni, krásnému přírodnímu útvaru plnému třpytivých krápníků a kamenů čnících z vody. Podzemní řeka se nachází v národním parku v pohoří Saint Paul, 81 km od centra města. Tato podzemní řeka je nejdelší na světě rozprostírající se 8,2 km. Oběd v restauraci Taraw. Po návratu následuje nocleh. Nocleh v hotelu zajištěn.

Den 10 – Puerto Princesa – Ostrov Boracay / Cebu (s)
Snídaně v hotelu. Následuje transfer na letiště a let zpět do Manily. Odtud let na ostrov Boracay (nebo Cebu – viz. sekce Za příplatek). Po příletu budete odvezeni do hotelu. Nocleh v hotelu.

Den 11–13 – Boracay / Cebu (s)
Volný program, dny určeny k relaxaci a individuální prohlídce ostrova. Nocleh v hotelu zajištěn.

Den 14 – Boracay – Manila – Odlet zpět do Evropy

 • ubytování ve 3* hotelu se snídaní (3× Manila – hotel Heritage, 2× Puerto Princesa / 4× Banaue – hotel Microtel Inn)
 • transfery dle itineráře
 • mezinárodní letenku
 • výlety s anglicky mluvícím průvodcem dle itineráře
 • přelet Manila – Puerto Princesa – Caticlan a zpět
 • stravu dle itineráře (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
 • stravu a služby nezahrnuté v itineráři
 • osobní pojištění
 • osobní útratu
 • spropitné
 • možnost programu na ostrově Ceba ode dne 10 za příplatek 4 300 Kč / osoba
 • cena bude potvrzena na základě přesného termínu a cen mezinárodní a lokální letenky
 • možnost prodloužení programu o volné dny na ostrove Baracay nebo Cebu
 • cena je kalkulována na základě jedné osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
 • v autě

Související zájezdy

Poznávací
Pobytový
2 tváře Austrálie – Sydney a Cairns
Poznávací
Pobytový
2 tváře Austrálie – Sydney a Cairns
Poznávací
Pobytový
2 tváře Austrálie – Sydney a Cairns