Jižní Vietnam na míru

Tento rok jsem využil nabídku spol. VIVA Asie a dovolená ve Vietnamu – druhá polovina dubna, mě opravdu nadchla. Nejenom, že vše platilo tak, jak bylo domluvené s cestovní kanceláří (počínaje Vízem), ale hlavně i přístupy agentury ve Vietnamu, naprostá péče o klienta, dobrá komunikace v angličtině, vysoká kvalifikace průvodců ohledně znalostí, vzdělání a ochoty komunikovat o všem možném. Velmi se mi líbila návštěva několika „výroben“ tradičních produktů (např. zpracování rýže, malování obrázků).
Seznámení se se životem lidí žijících v okolí Delty Mekong. Návštěvy Muzeí jak v samotném městě Ho Chi Minh City tak i historie obrany země v lesích za městem, tunely Cu Chi.
Výlet do města Mui Ne (ležícího u moře) a prohlídka okolí, viděli jsme východ slunce na odlehlé písečné poušti (písek je naprosto žlutý, velmi jemný a příjemný, vítr téměř nefoukal takže nebyl žádný problém pro oči, dýchání apod.), viděli jsme zátoku s rybáři. Nezapomenutelné zážitky z procházky „kaňonem“ pramene řeky „Fairy Stream“, písečné dno, voda naprosto čistá (přírodně filtrovaná) pomalu protéká a Vy na boso si vychutnáváte masáž chodidel jak od písku tak tekoucí vody, a přitom obdivujete okolní skalní útvary a rostliny palmovitého typu.
Také koupání v moři bylo velmi příjemné, teplota vody v dubnu velmi vysoká (cca 26 st.C), teplota vzduchu cca 36 st.C.  Veškerý transport na místě (os. auty, džípem, autobusem, motorkou) bylo velmi pohodlné a kvalifikované, žádné stresové situace. Dochvilnost téměř 100%-tní, informovanost o programu dobré, vhodně volené doby pro prohlídky v muzeích.
Hotel byl na standardní evropské úrovni a hlavně čistý, já osobně jsem neměl žádné očkování, ani Repelent (výlet na 8 dní), během celého pobytu jsem se nesetkal s komáry, hmyzem apod. Pouze u moře byla na stromě jedna zelená ještěrka asi 15 cm dlouhá.
Jídlo podávané bylo velmi chutné a čerstvé, ve volném programu si můžete zajít do kterékoliv restaurace, kde se dá příjemně posedět a ochutnat místní speciality, např. rýžové nudle s kečupem, čerstvé ryby apod., příjemně mne překvapilo i Saigonské pivo, pokud chcete dostanete i bagetu nebo brambory, fazole apod. také honě zeleniny, různé druhy masa.
Ve městě HoChiMinh (Saigon) jsem byl ubytovaný v hotelu nedaleko samotného centra (cca 100 m) a také nedaleko od řeky, což umožňovalo procházky ráno i večer, prohlídky památek, kterých je ve městě plno, např. centrální pošty byla navržena Eiffelem z Paříže. Ve městě mne mile překvapil relativně čistý vzduch, přesto, že ulice jsou plné mopedů, nicméně přechod pro chodce je bezpečný – motocykly a i auta Vám dají přednost, nebo se Vám vyhnou. Při večerních procházkách v centru města Vás mohou zastavovat studenti z různých částech Vietnamu a ptají se Vás na názory, na jejich zemi, na Vaši zemi, co se Vám líbí, apod. Cestování do zahraničí je pro mnoho z nich velmi nákladné.
Děkuji společnosti za prožité zážitky a příjemné chvíle.
A všem, kdo má rád poznávání nového a přitom chce mít jistotu, že slíbené požadavky budou splněny mohu společnost VIVA Asie doporučit.

 

Jaroslav M.