Po stopách Divů světa – Vietnam

Chtěli bychom tímto poděkovat za naprosto úžasný výlet do Vietnamu, vše bylo zorganizováno zcela bezchybně. Tím, že jsme se natrefili do oslav lunárního Nového roku, bylo vše nádherně vyzdobeno a osvětleno lampióny-úžasná atmosféra.

Ještě jednou děkujeme za nezapomenutelný zážitek.

Lenka a Aleš s rodinou

Laos – Luang Prabang a Pakse

Na přelomu června a července letošního roku jsme se vydali do Laosu. Jako první jsme navštívili město Luang Prabang, kde nás nadchla historie tohoto místa, ale i blízké vodopády nebo každodenní večerní trhy s výborným jídlem. Po třech dnech strávených v Luang Prabang jsme se vydali na jih do okolí města Pakse, kde byla zase úžasná příroda a každý den zde bylo co objevovat. Za nás bylo vše výborně přichystáno, jak od Viva Asie, tak od jejich partnera, který se o nás po celou dobu programu staral.

Bohumír se skupinou

Vietnam na míru: Ho Chi Minh + Mui Ne

Celý zájezd jsme si moc užili, organizace ze strany CK byla úžasná. Veškeré hotely nadmíru předčily naše očekávání a výlety byly vybrané přesně dle naší povahy. Od příletu fungovalo vše jako na drátkách, včetně přesného příjezdu průvodců. Dále probíhala dovolená opět úplně skvěle, hotel a celkově i místo Mia Muine bylo neskutečné.

Radim J.

Barma – zájezd na míru

Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za úžasnou dovolenou. Vše klaplo a proběhlo tak jak mělo. Místní cestovní kancelář, která se o nás starala si zaslouží velikou pochvalu!!!
Barma je nádherná…
 
Adéla V. a Tomáš Ž.

Vietnam a Kambodža

Celá dovolená byla naprosta úžasná a vybraná místa nám doslova učarovala. Ubytování vždycky v pořádku, transfery pohodlné a všechno šlo tak, jak bylo naplánované. Díky celému týmu CK, kteří nám byli vždycky k dispozici.

Jitka a Vojta

Spokojenost ve Vietnamu

Chtěla bych celému týmu poděkovat za úžasně zorganizovanou dovolenou. Do Vietnamu jsme vyrazili na 14 dní a určitě to stálo za to. Za tuto dobu jsme stihli projít všechny hlavní místa, ale také zákoutí, kam bysme se sami nedostali. Aktivní dovolenou jsme pak zakončili v krásném městě Hoi An. Celá cesta byla výborně naplánovaná a vše bylo vždy na jedničku. Už se těším až se vydáme na další cestu s vámi.

Helena a skupina

Jižní Vietnam na míru

Tento rok jsem využil nabídku spol. VIVA Asie a dovolená ve Vietnamu – druhá polovina dubna, mě opravdu nadchla. Nejenom, že vše platilo tak, jak bylo domluvené s cestovní kanceláří (počínaje Vízem), ale hlavně i přístupy agentury ve Vietnamu, naprostá péče o klienta, dobrá komunikace v angličtině, vysoká kvalifikace průvodců ohledně znalostí, vzdělání a ochoty komunikovat o všem možném. Velmi se mi líbila návštěva několika „výroben“ tradičních produktů (např. zpracování rýže, malování obrázků).
Seznámení se se životem lidí žijících v okolí Delty Mekong. Návštěvy Muzeí jak v samotném městě Ho Chi Minh City tak i historie obrany země v lesích za městem, tunely Cu Chi.
Výlet do města Mui Ne (ležícího u moře) a prohlídka okolí, viděli jsme východ slunce na odlehlé písečné poušti (písek je naprosto žlutý, velmi jemný a příjemný, vítr téměř nefoukal takže nebyl žádný problém pro oči, dýchání apod.), viděli jsme zátoku s rybáři. Nezapomenutelné zážitky z procházky „kaňonem“ pramene řeky „Fairy Stream“, písečné dno, voda naprosto čistá (přírodně filtrovaná) pomalu protéká a Vy na boso si vychutnáváte masáž chodidel jak od písku tak tekoucí vody, a přitom obdivujete okolní skalní útvary a rostliny palmovitého typu.
Také koupání v moři bylo velmi příjemné, teplota vody v dubnu velmi vysoká (cca 26 st.C), teplota vzduchu cca 36 st.C.  Veškerý transport na místě (os. auty, džípem, autobusem, motorkou) bylo velmi pohodlné a kvalifikované, žádné stresové situace. Dochvilnost téměř 100%-tní, informovanost o programu dobré, vhodně volené doby pro prohlídky v muzeích.
Hotel byl na standardní evropské úrovni a hlavně čistý, já osobně jsem neměl žádné očkování, ani Repelent (výlet na 8 dní), během celého pobytu jsem se nesetkal s komáry, hmyzem apod. Pouze u moře byla na stromě jedna zelená ještěrka asi 15 cm dlouhá.
Jídlo podávané bylo velmi chutné a čerstvé, ve volném programu si můžete zajít do kterékoliv restaurace, kde se dá příjemně posedět a ochutnat místní speciality, např. rýžové nudle s kečupem, čerstvé ryby apod., příjemně mne překvapilo i Saigonské pivo, pokud chcete dostanete i bagetu nebo brambory, fazole apod. také honě zeleniny, různé druhy masa.
Ve městě HoChiMinh (Saigon) jsem byl ubytovaný v hotelu nedaleko samotného centra (cca 100 m) a také nedaleko od řeky, což umožňovalo procházky ráno i večer, prohlídky památek, kterých je ve městě plno, např. centrální pošty byla navržena Eiffelem z Paříže. Ve městě mne mile překvapil relativně čistý vzduch, přesto, že ulice jsou plné mopedů, nicméně přechod pro chodce je bezpečný – motocykly a i auta Vám dají přednost, nebo se Vám vyhnou. Při večerních procházkách v centru města Vás mohou zastavovat studenti z různých částech Vietnamu a ptají se Vás na názory, na jejich zemi, na Vaši zemi, co se Vám líbí, apod. Cestování do zahraničí je pro mnoho z nich velmi nákladné.
Děkuji společnosti za prožité zážitky a příjemné chvíle.
A všem, kdo má rád poznávání nového a přitom chce mít jistotu, že slíbené požadavky budou splněny mohu společnost VIVA Asie doporučit.

 

Jaroslav M.