Velká cesta po Vietnamu

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 63300 Kč / 2285 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 17
Poznávací

celoročně

Hanoj, Sapa, Ha Long, Hue, Hoi An, My Son, Nha Trang, Ho Chi Minh, Cu Chi, Mekong delta

Zpět na nabídku
 • central vietnam
 • Vietnam
 • Ho Chi Minh
 • Vietnam
 • Hue
 • Ha Long
 • Mekong delta

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • návštěva několika míst Světového dědictví UNESCO
 • plavba po deltě Mekongu
 • trek v hornaté oblasti Sa Pa
 • plavba zátokou Ha Long

POPIS ZÁJEZDU

Tento balíček Vám dává možnost poznat Vietnam takový, jaký doopravdy je. Objevíte skryté krásy Hanoje, poznáte unikátní život etnických menšin, obývajících hornatou oblast Sapa, okusíte jedinečnou krásu zátoky Ha Long, zjistíte zajímavosti z bohaté vietnamské historie, z pohledu Světového dědictví Unesco uvidíte citadelu Hue i starobylé městečko Hoi An, relaxovat budete na bělostných plážích města Nha Trang a na závěr Vás čeká město, které nikdy nespí, Ho Chi Minh s výlety na rozlehlou deltu Mekongu a do útrob Cu Chi tunelů, vybudovaných během vietnamské války.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha – Hanoj

Odlet z Prahy do Hanoje podle mezinárodních letenek.

Den 2 – Hanoj

Přistanete na mezinárodním letišti Noi Bai v Hanoji, kde Vás přivítá anglicky mluvící průvodce a zaveze Vás do vašeho hotelu. Odpoledne Vás čeká projížďka po hlavním městě Hanoji. Večer pak budete mít čas na odpočinek na hotelu.

Den 3 – Hanoj – Lao Cai

Po snídani ve vašem hotelu, by jsme Vám rádi ukázali hlavní kulturní místa v Hanoji. První Vaše kroky povedou na náměstí Ba Dinh na prohlídku Ho Chi Minhova Mauzolea, Prezidentského paláce, Ho Chi Minhova domu a nevynecháme ani Pagodu na jednom sloupu.

Po prohlídce prezidentského komplexu zajdeme do klidného Chrámu literatury, který byl první univerzitou Vietnamu a který po skoro 1000 let vychoval mnoho učenců. Další zastávku budeme mít u jezera Hoan Kiem, které opřádá dávná legenda. Odpoledne si vychutnáme oběd v lokální restauraci a poté si užijeme projížďku na kolech po Staré čtvrti, kterou lemuje spousta obchůdků, chutí a vůní. Po večeři v místní restauraci Vás zavezeme na vlakovou stanici, kde na Vás bude čekat noční vlak do hornaté oblasti Sapa. Strávíte noc v kimatizovaném vagónu.

Den 4 – Lao Cai – Sapa

Po příjezdu do Lao Cai, kolem 6. hodiny ráno, Vás bude čekat transfer do horského městečka Sa Pa. V hotelu si dopřejete snídani a po ní se vydáte na procházku po malebné krajině poseté rýžovými políčky. Po cestě budete moci v každé vesnici pozorovat život místních etnických menšin a budete mít možnost rozeznat rozdíly mezi jednotlivými kmeny.

V průběhu cesty se zastavíme na oběd formou pikniku a budeme pokračovat procházkou na konec údolí Sapa, které je nejkrásnějším místem v této oblasti. Po prohlídce vesničky návrat do městečka Sapa. Večer můžete zůstat v hotelu a odpočívat po cestě nebo se můžete vydat do centra města na místní trh. Zde je možné ochutnat množství specialit nebo si zakoupit suvenýr od místních kmenů.

Den 5 – Sapa – Lao Cai – Hanoj

Po snídani v hotelu, půjdeme navštívit vesnici Cat Cat, domov kmenu Hmongů. Vesnice Cat Cat je jedna z nejstarších vesnic této etnické menšiny a každého uchvátí zručnost jejich obyvatel. Po návštěvě vesnice se vydáme k místním vodopádům a po cestě si užijeme krásné scenérie, které se nám naskytnou. Po prohlídce vás jeep zaveze zpět do hotelu na oběd a check out. Po vydatném obědě zajedeme do blízké vesnice Ta Phin navštívit domov kmene Červení Dao. Poté se projdeme okolo vesnice, kde bude k vidění každodenní život lidí tohoto kmene. V podvečer Vás zavezeme zpět do města Lao Cai na noční vlak směr Hanoj.

Den 6 – Hanoj – Ha Long

Do Hanoje přijedete kolem 6 hodiny ráno, auto Vás vyzvedne na vlakovém nádraží a zaveze Vás do restaurace na snídani. Po snídani se vydáme k zátoce Ha Long, která je pro svou nádhernou přírodu součástí Světového dědictví UNESCO. Drak klesající do moře, jak je znám Ha Long ve vietnamštině, tvoří více než 1000 malých ostrůvků. Mnoho z nich obsahuje krásné jeskyně. Po příjezdu do zátoky Ha Long se nalodíme na naši loď.

Oběd s plody moře bude servírovaný na palubě při plavbě do středu zátoky. Po obědě poplujeme kolem zátoky a vy si budete moci užít místní krásy na horní palubě nebo ve své kajutě. Potom se zastavíme na prohlídku ostrůvků Dinh Huong, Ga Choi a prozkoumáme jeskyni Sung Sot, tu nejkrásnější v zátoce. Potom se projdeme po ostrově Titop a užijeme si panoramatický výhled na celou zátoku. Po relaxu na pláži se vrátíme zpět na loď na večeři. Po večeři můžete odpočívat na palubě a pozorovat okolní lodě a ostrůvky.

Den 7 – Ha Long – Hanoj – Hue

Ráno Vám nabídneme bohatou snídani a po ní budeme pokračovat v poznávání magického Ha Longu výlety po ostrovech a navštívíme i jeskyni Luon. Během zpáteční plavby do doku Vám budeme servírovat oběd v podobě vietnamských specialit. Po příjezdu do přístavu se vydáme na cestu zpět do Hanoje. Po příjezdu do Hanoje Vás zavezeme na letiště Noi Bai, odkud poletíte do města Hue, známého svou citadelou zapsanou ve Světovém dědictví UNESCO. Po příletu Vás vyzvedneme a převezeme do vybraného hotelu. Po zbytek dne volný program pro odpočinek nebo procházku po okolí.

Den 8 – Hue

Hue je bývalým hlavním městem Vietnamu a dodnes je zajímavým pro svou kulturu, umění, zručnost svých obyvatel, velkou historií a malebnou krajinu.

Po snídani ve vašem hotelu Vás vyzvedne průvodce a nalodíme se na projížďku po parfémové řece, která je tepnou Hue. Jako první navštívíme hrobku Tu Doc, jednu z nejkrásnějších prací architektů dynastie Nguyen. Po cestě se podíváme do mausolea císaře Minh Mang, které je obklopené zahradami, jezery a také pagodou Thien Mu. Malebná krajina kolem parfémové řeky je místem s klidnou atmosférou jako stvořenou pro odpočinek. Po obědě v místní restauraci navštívíme trh Dong Ba a císařskou Citadelou, odkud vládla dynastie Nguyen v letech 1802 až 1945 a ruiny zakázaného města. Večer volný program.

Den 9 – Hue – Da Nang – Hoi An

Po snídani se vydáme na cestu do Hoi Anu přes Da Nang. Na cestě zastavíme na pláži Lang Co a v Mramorových horách. Po obědě v restauraci v Hoi Anu se projdeme po městě, kde navštívíme známý Japonský most, muzeum keramiky, starý dům Tan Ky, hedvábnou ulici a skupinu pagod a modliteben. Večer volný program.

Den 10 – Hoi An – My Son – Hoi An

Po snídani se setkáte s vašim průvodcem, který s Vámi autem pojede do hlavního náboženského centra bývalého království Champa, ruiny My Son. Hodinová cesta do My Son je ideální pro poznání místního venkova a můžete pozorovat farmáře, jak pracují na rýžových polích. My Son je umístěn v údolí džungle a tvoří ho několik věží a staveb z červených cihel, pocházející ze 7.-13. století. Po obědě v restauraci v Hoi Anu budete mít volnější odpoledne a můžete si vybrat jestli se půjdete projít po městě nebo zajedete na blízkou pláž. Večer volný program.

Den 11 –  Hoi An – Nha Trang

Po snídani budete mít čas na nákup suvenýrů v Hoi Anu, který je znám hlavně pro své šití oblečení, bot nebo kabelek na míru. Dopoledne se pak vydáme do Da Nangu na návštěvu muzea Cham, kde je největší sbírka artefaktů z chamských cenností. Oběd budeme mít v místní restauraci. Po snídani pojedeme na místní letiště a vydáme se do města Nha Trang. Po příletu Vás vyzvedne váš průvodce a zaveze Vás do hotelu. Večer volný program.

Den 12 – Nha Trang

Po snídani v hotelu se vydáme na ranní výlet na lodi. Během dopoledne pak navštívíme akvárium Tri Nguyen a ostrůvky kolem Nha Trang. Na jednom z ostrůvků budete mít možnost užít si místního moře a po obědě, plného mořských plodů, poplujeme zpět do města. Večer volný program.

Den 13 – Nha Trang – Ho Chi Minh

Po snídani nás čeká přelet do největšího města Vietnamu, Ho Chi Minh. Po příletu Vás vyzvedneme a zavezeme do vašeho hotelu.

Později začneme s prohlídkou památek města u Paláce sjednocení, který byl domovem prezidenta jižního Vietnamu během Vietnamské války. Dále si prohlédneme francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu. Po obědě v místní restauraci na nás budou čekat pagody Thien Hau a Quan Am. Poté budeme pokračovat k pagodě Jade Emperor a k Válečnému muzeu. Prohlídku města zakončíme prohlídkou centrálního trhu, který je jednou z nejstarších budov v Saigonu a je jedním ze symbolů města. Nakoupit zde můžete různé suvenýry, například textílie. Stejně tak zde můžete ochutnat speciality vietnamské kuchyně. Večer volný program.

Den 14 – Ho Chi Minh – Cu Chi – Ho Chi Minh

Snídani budete mít ve vašem hotelu a poté se vydáme na 2,5 hodinovou cestu ke chrámu Cao Dai, do centra myšlenkového směru Kaodaismus, což je kombinace Konfuciasmu, Taoismu a Budhismu.

Po příjezdu do města shlédneme polední ceremoniál, který nás zasvětí do Kaodaismu. Na chrámu, vybudovaném v roce 1920, budete moci obdivovat barevné sloupy, náboženské nástěnné malby a krásné okolní zahrady. Po obědě v místní restauraci se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu. Na zpáteční cestě zastavíme u tunelů Cu Chi, spletité síťe tunelů vybudované během Vietnamské války. Tunely byly využívány vojáky Vietcongu jako úkryt během bojů, stejně tak sloužil pro komunikaci s ostatními jednotkami a nahrazoval silnice, nemocnice, úschovnu jídla i zbraní a žila v nich většina vojáků. Po prohlídce se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu, kde strávíte noc se vašem hotelu. Večer volný program.

Den 15 – Ho Chi Minh – Mekong delta – Can Tho

Po snídani v hotelu Vás vyzvedne váš průvodce a začnete v cestě na Mekong deltu, která je tepnou Jihovýchodní Asie. Po cestě Vás průvodce bude informovat o životě v tomto regionu, kde je produkována skoro polovina potravin z vietnamské produkce.

Po 2,5 hodinové cestě k deltě se dostaneme do města My Tho, které je bránou k Mekongu a kde se nalodíme na loď. Lodí poplujeme po Bao Dinh, což je napůl přírodní a napůl vybudovaný kanál, kolem kterého budete moci pozorovat tradiční vietnamské domy a ovocné plantáže. Po příjezdu na pevninu si prohlédneme trh My Tho, který je znám pro svou rozmanitost a širokou nabídku různého ovoce. Následně navštívíme Želví ostrov, kde ochutnáme různé místní tropické ovoce. Na oběd Vám naservírujeme tradiční kuchyni jižního Vietnamu. Po obědě budeme pokračovat projížďkou lodí po malých kanálech lemovaných vodními palmami. Po prohlídce dalších ostrůvků se vrátíme zpět do přístavu My Tho a odtud budeme pokračovat do města Can Tho. Večer volný program.

Den 16 – Can Tho – Ho Chi Minh

Po snídani pojedeme na ranní projížďku lodí, kde si prohlédneme místní plovoucí trh, který je plný různorodých zvuků, chutí a vůní. Po prohlídce trhu budeme pokračovat přes systém vodních kanálů k vesnici, kde se vyrábí rýžové nudle. Zde budete mít možnost prohlédnout si známý Opičí most a navštívit další plovoucí trh, kde nakupují především místní lidé různé druhy ovoce nebo zeleniny. Po plovoucím trhu se pohybují desítky lodí a každá je přeplněná některým z druhů ovoce jako jsou například banány, manga, papáje nebo ananasy. Další lodě prodávají různá vína, piva nebo nealkoholické nápoje. Po prohlídce trhu zastavíme na oběd a poté se vydáme na cestu zpět do Ho Chi Minhu. Večer volný program.

Den 17 – Ho Chi Minh – Praha

Transport na letiště pro mezinárodní let do Prahy

Den 18 – Praha

Přílet do Prahy.

Konec programu.

 

 

 

 

 • transporty podle itineráře
 • ubytování ve 3* hotelích
 • anglicky mluvící průvodce
 • strava podle itineráře
 • vstupy do památek podle itineráře
 • osobní pojištění
 • spropitné
 • stravování neuvedené v programu
 • turistické víza
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu měny.
 • Doporučujeme sjednat cestovní a storno pojištění.
 • Náročnost zájezdu: střední.

Související zájezdy

Poznávací
Vietnam
To nejlepší z Vietnamu – Hanoj
Poznávací
Kambodža a Laos
Legenda Mekongu a mystický Angkor Wat
Poznávací
Vietnam
Krásy jižního Vietnamu