Napříč spirituální jižní Indií

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 58490 Kč / 2112 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 15
Poznávací s cz průvodcem

únor, duben

Mahabalipuram, Pondicherry, Kumbhakonam, Madurai, Munnar, Alleppey, Marari, Kochi

Zpět na nabídku
 • jizni-indie
 • pobrezi_jizni-indie
 • motlitba
 • jizni-indie_krajina

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • návštěva pobřežních chrámů v Mahabalipuram
 • možnost sestavení osobního horoskopu
 • pobyt na nejkrásnější pláži Marari
 • kurz vaření tradičních místních jídel
  ( „Jaké je jídlo, taková je mysl a jaká je mysl, takový je život!“)

POPIS ZÁJEZDU

Cestu napříč jižní Indií začnete v Chennai, kde se mísí staré hinduistické kulty s moderním stylem života, poté Mahabalipuram (UNESCO) navštívíte pobřežní chrámy : Rámájana a Mahábhárata, které jsou považovány za vrchol ranní drávidské architektury a umění.
V Pondichery se mísí duchovnost tamilských bráhmanů a šarm francouzské kolonie, která pamatuje slávu bulvárů a kaváren. Horská oblast Munnar v pohoří Západních Ghatů, je jednou
z nejkrásnějších přírodních rezervací v Indii. Je známá čajovými a kávovými plantážemi, malebnými jezery a chladným klimatem. Fort Cochin a Mattancherry je nejlepší místo
k rozloučení se s Jižní Indií. Poznejte s námi pravou tvář Indie.

 

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha – Chennai
Odlet z Prahy do Chennai dle mezinárodních letenek.

Den 2 – Chennai – Mahabalipuram
Po příletu a krátkém odpočinku se vydáte na prohlídku města. National Geographic ho označil jako druhé „nejlepší město pro milovníky jídla!“ Navštívíte centrum města a Fort St.George (1644), nejstarší anglickou pevnost v Indii. Den ukončíte na městské pláži Marina Beach a večer se přesunete do historického městečka Mahabalipuram. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 3 – Mahabalipuram
Návštěva tohoto chrámového  města Mahabalipuram, které patří mezi nejnavštěvovanější památky v jižní Indii. Navštívíte pobřežní chrámy zasvěcené bohům Šiva a Višnu, které jsou považovány za vrchol ranní drávidské architektury a umění, a zobrazují výjevy z mytologie a eposů Rámájana a Mahábhárata. Odpoledne strávíte na pláži v Mahabalipuram. Ubytování
v hotelu se snídaní.

Den 4 – Mahabalipuram – Auroville – Pondicherry
Ráno, na cestě do Pondicherry, se zastavíte u pevnosti Alamparai, ze které je nádherný výhled na pobřeží. Pondicherry je neoficiální rozděleno na dvě části – historickou a nazývanou francouzský Ville Blanche (bílé město) s většinou památek a pobřežní promenádou. V druhé, tamilské části městečka se nachází většina obchodů, institucí a botanická zahrada. Atrakcí je Auroville „město úsvitu“ a Šrí Aurobindo ášram. Je to jeden z nejnavštěvovanějších ášramu

v Indii. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 5 – Pondicherry – Chidambaram – Kumbakonam
Cestou do města Kumbakonam navštívíte prastarý chrám Chidambaram z 9.století, který je zasvěcen tančícímu Bohovi Šivovi, Natarádžovi „Královi tance“. V okolí města Kumbakonam se nacházejí chrámy „Navagraha“, které jsou zasvěcené 9 planetám, podle nichž védský astrologové sestavují horoskopy (informujte se o možnosti sestavení vašeho osobního horoskopu u prodejců – za příplatek). Během tří dnů se zastavíte v každém chrámu a seznámíme se se symbolikou jednotlivých planet a zaměříte se na meditaci spojenou s filozofií védských textů. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 6 – Kumbakonam
Během tří dnů postupně navštívíte „Navagraha“ chrámy: Thirunallar (Saturn), Keelperumpallam (Ketu), Vaitheeswaran Koil (Mars), Thiruvenkadu (Merkur), Kanjanoor (Venuše), Suriyanar (Slunce), Tirunageswaram (Rahu), Alangudi (Jupiter), Thingaloor (Měsíc).
V chrámu Vaitheeswaran Koil navštívíte tajemstvím opředeného „knihovnu palmových listů“,
o které se tvrdí, že jsou v ní sepsané listy s osudem každého člověka. Pokud budete mít zájem, tak se pokusíme najít ten Váš list a za pomoci tzv. Nadi astrológa Vám ho přečteme (za příplatek). Ubytování hotelu se snídaní.

Den 7 – Kumbakonam – Thanjavur – Madurai
Tamil Nadu je indický stát tisíce chrámů a jednou z nejlepších ukázek tamilského stavitelství jsou chrámy v Thanjaur a Madurai. Chrám Brihadeswara v Thanjaur je zahrnut i mezi památky UNESCO a složitost jeho stavby je srovnávána s egyptskými pyramidami. Nejstarší zmínky
o městě Madurai jsou starší než 6000 let. Město bylo centrem obchodu s kořením a sídlila zde akademie starotamilských básníků. V Madurai se rozloučíte s majestátními chrámy Tamil Nadu a vydáte se za přírodními krásami Keraly. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 8 – Madurai – Munar
Po snídani se přesunete do horské oblasti Munnar. Dostanete se do oblastí pohoří Západních Ghatů, jejíž součástí je i oblast Munnar, je jednou z nejkrásnějších rezervací v Indii. Cestou do

Munnar se zastavíte na tradiční kořenové a kaučukové plantáži v Kanjirappali. Odpoledne se setkáte s Manoj a Praveen, majiteli Ecotone Camps, kteří malý hotýlek vybudovali z čiré vášně k přírodě na pozemku Manojových prarodičů a za rok fungování se stali nejúspěšnějším eko a wildlife resortem v této oblasti. Den ukončíte kurzem vaření tradičních místních jídel, kary, okořeněného místním kořením a humorem. Ubytování v hotelu se snídaní. 

Den 9 – Munnar
Den začnete v časných nočních-ranních hodinách. Před svítáním se dostanete k úpatí druhé nejvyšší hory Chokramudi (2045 m) a doslovně začnete stoupat nad mraky. Po vydatné pozdní snídani si odpočinete a odpoledne se vydáte na zelené čajové a kávové políčka ozvláštněné pestrobarevnými Kovil – hinduistickými chrámy a starými křesťanskými kostelíky. V těchto horách se zrodily ty nejstarší kulty Boha Šivy a Višnu, do tajů kterých Vás zasvětí náš průvodce. Ubytování v hotelu se snídaní. 

Den 10 – Munnar – Backwaters
Po snídani se přesunete do oblastí tzv. backwaters, u jezera Vembanad. Dny tam plynu pomalu, tradice jsou chyceny v rybářských sítích a Bohové se smějí z výšky pohoří Ghat. Tento klid ruší jen návštěvníci brázdící kanály na houseboatech. Nalodíte se na tradiční houseboaty a plavbu začnete obědem, který připravíme spolu s posádkou přímo na lodi. Po obědě budete pokračovat plavbou po stojatých vodách backwaters, kde se Vám naskytnou nádherné obrazy okolní tropické krajiny. Večer strávíte v místním malém resortu, kde Vás naučí připravit rybí kari a večeři zpříjemní představení tradičního divadla Katakali a tance Mohiniyattam. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 11 – Backwaters – Marari Beach
Kerala, milenka Indického oceánu, jejíž břehy omývá Arabské moře. Vás okouzlí nejkrásnějšími plážemi, tyrkysově modrým a průzračným mořem a příjemným klimatem. Přímo v srdci „kořeněného pobřeží“ se nachází úžasná písečná pláž lemovaná kokosovými palmami. National Geographic ji prohlásil za jednu z nejlepších na světě! Okolí budete objevovat na kolech nebo pěšky nebo si vychutnáte na vlastním těle účinky tradiční medicíny Ajurvédy a kromě masáži se necháme zasvětit do tajů ájurvédské kuchyně, které můžete aplikovat i doma – jak se v Indii říká – ať je Vaše kuchyně i Vaší lékárnou! Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 12 – Marari Beach
Volný den určen k odpočinku a vlastním aktivitám. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 13 – Marari Beach – Fort Kochi – Mattanchery
Fort Cochin a Mattancherry je nejlepší místo k seznámení se s vědou a uměním života – Ajurvédou. Nasednete na tradiční rikšu a během odpoledne navštívíte čtvrt Mattancherry – Portugalský palác a kuchyni mahárádžů, kde se vařilo podle zásad Tamilských Brahmanů; židovskou čtvrť a nejstarší synagogu v Indii. Večer Vás čeká západ slunce nad malabarský zálivem v blízkosti čínských rybích síti a rybího trhu. Ubytování v hotelu se snídaní.

Den 14 – Kochi – Praha odlet
Transport na letiště a odlet dle mezinárodních letenek domů.

Konec programu.

 

 • mezinárodní letenku Praha – Kochi a zpět
 • ubytování v 3* hotelu se snídaní, na houseboatu plná penze
 • 1 x ajurvédská masáž
 • vstupy do památek dle itineráře
 • zájezd s čp – slovensky hovořící průvodce
 • spropitné
 • osobní útrata
 • osobní pojištění
 • strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
 • víza do Indie
 • příplatek za samostatně cestující osobu
 • cestovní pojištění ve dvou variantách: cestovní pojištění / cestovní pojištění s pojištěním storna zájezdu
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu měny.
 • Doporučujeme sjednat cestovní a storno pojištění.
 • Zájezd je možný uskutečnit celoročně s anglicky mluvícím průvodcem.

Související zájezdy

Poznávací
Indie
Pobřeží Malabar – Indie
Poznávací
Indie
Dillí, Agra, Jaipur a odpočinek v Goa
Poznávací
Indie
s anglickým průvodcem
Severní Indie letecky