Legenda Mekongu a mystický Angkor Wat

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 58500 Kč / 2112 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 12
Poznávací

celoročně

Vietnam: Ho Chi Minh, tunely Cu Chi, plovoucí trh Cai Be, Can Tho, Phnom Penh, Siem Reap, Angkor Wat

Zpět na nabídku
 • Angkor Wat
 • Angor Wat
 • Mekong delta
 • Angkor_Wat
 • Ho Chi Minh
 • Ho Chi Minh

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • prohlídka podzemních tunelů Cu Chi
 • plavba po deltě Mekongu
 • plovoucí trh Cai Be
 • historické město Hoi An – zapsané ve Světovém dědictví UNESCO

POPIS ZÁJEZDU

Z ulic moderního Ho Chi Minhu do srdce delty Mekongu, kde si můžete vychutnat přírodní, kulturní i historické krásy Vietnamu. Na plovoucím trhu poznáte lidi z různých kultur a zjistíte něco o jejich každodenním životě. Řeka Vás pak dovede až k chrámovému komplexu Angkor Wat v Kambodži.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha – Ho Chi Minh

Odlet z Prahy do Ho Chi Minhu podle mezinárodních letenek.

Den 2 – Ho Chi Minh 

Po přistání na mezinárodním letišti v Ho Chi Minhu budete přivítáni anglicky mluvícím průvodcem, který Vás zaveze do Vašeho hotelu. Odpoledne Vás vezmeme na první prohlídku města. Večer Vám nabídneme večeři na přivítanou a strávíte noc ve Vašem hotelu

Den 3 – Ho Chi Minh – Cu Chi – Ho Chi Minh

Po snídani ve Vašem hotelu, začnete s prohlídkou památek města u Paláce sjednocení, který byl domovem prezidenta jižního Vietnamu během Vietnamské války. Dále si prohlédnete francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu. Odpoledne se pak vydáte k tunelům Cu Chi, které jsou spletitou sítí tunelů vybudovanou během Vietnamské války.

Tunely byly využívány vojáky Vietcongu, jako úkryt během bojů, stejně tak sloužily pro komunikaci s ostatními jednotkami a nahrazovaly silnice, nemocnice, úschovnu jídla i zbraní a žila v nich většina vojáků. Po prohlídce se vrátíte zpět do Ho Chi Minhu, kde strávíte noc ve Vašem hotelu.

Den 4 – Ho Chi Minh – Cai Be

Ráno pojedete do oblasti delty Mekongu, kde nejprve navštívíte plovoucí trh Cai Be. Po tomto trhu se pohybují desítky lodí a každá je přeplněná některým z druhů ovoce, jako jsou například banány, manga, papáje nebo ananasy. Další lodě prodávají různá vína, piva nebo nealkoholické nápoje. Na deltě Mekongu zároveň poznáme místní hudbu a ochutnáme čaj s čerstvým medem a rýžové víno. Poté Vás loď provede menšími kanály delty. Odpoledne pak pojedete do blízkého města Can Tho.

Den 5 – Cai Rang – Chau Doc

Po snídani se nalodíte na loď a pojedete na plovoucí trh Cai Rang, který je jedním z nejrušnějších v této oblasti a který nabízí velké množství různých druhů ovoce, zeleniny a regionálních produktů. Dále navštívíte výrobnu kokosových bonbónů a dalších cukrovinek. Poté poplujete dál, kde uvidíte tradiční vietnamské domy této oblasti a zahrady plné orchidejí. Oběd budete mít ve městě a po něm se vydáte do Chau Doc, kde strávíte noc.

 

Den 6 – Phnom Penh

Ráno se nalodíte na rychlejší loď a vydáte se směr Phnom Penh v Kambodži. Cesta bude trvat přibližně 4-5 hodin. Po příjezdu budete přivítáni kambodžským průvodcem, který Vás zaveze do hotelu. Odpoledne se projdete městem Phnom Penh a navštívíte Památník vítězství, Národní muzeum, Královský palác a Stříbrnou pagodu, která je součástí paláce. Vaše další zastávka bude v chrámu Wat Phnom, odkud si můžete užít cestu během západu slunce po ulicích Phnom Penh, které jsou lemovány stromy.

Den 7 – Ta Prohm – Yeay Poev

Dnes se vydáte 40 km za město Phom Penh, kde navštívíte chrámy Ta Prohm a Yeay Poev. Odpoledne pak navštívíte oblast Choeung Ek, kde se nachází masové hroby obětí Rudých Khmérů a Muzeum genocidy.

Den 8 – Siem Reap

Ráno se vydáte letadlem do města Siem Reap, které je domovem slavného chrámového komplexu Angkor Wat. Po příletu do Siem Reapu Vás vyzvedne průvodce a zaveze do Vašeho hotelu. Odpoledne se vydáte navštívit dřívější oblasti Angkoru Rulous s chrámy Preah Ko, Bakong a Lolei. Západ slunce budete moci pozorovat z místní hory Phnom Bakheng.

Den 9 – Angkor Wat 

Dnes se vydáte na prohlídku matky všech chrámu, samotného Angkor Wat. Postaven byl ve 12. století králem Suryavarman II. a jedná se o nejznámější chrám oblasti. Odpoledne pak poznáte další známý chrám Angkor Thom, postavený králem Jayavarman VII. během okupace Chamů v letech 1177 až 1181, kdy se nový král rozhodl postavit nedobytnou pevnost v samém srdci království. Navštívíte Terasy malomocného krále, Terasy slonů a chrámy Baphuon a Bayon.

Den 10 – Siem Reap

Začnete s návštěvou Srah Srang, bazénu pro očistu, měřící 800 x 400 m. Dále navštívíte Banteay Kdei, postavený v roce 1186 buddhistickým králem Jayavarmana VII. Poté se podíváte do východního chrámu Mebon, který stráží několik slonů. Vrátíte se zpět do Siem Reapu, abyste navštívili chrám Kravanh. který je postavený z cihel a datován do rok 921, byl zrenovován v roce 1960. Večeři pak budete mít společně s vystoupením Khmerů.

Den 11 – Phnom Krom – Siem Reap – Praha

Dnes, pokud Vám čas dovolí, navštívíte město Phnom Krom s plovoucím trhem a projížďkou lodí po jezeru Tonie Sap, kde uvidíte každodenní život lokálních lidí v rybářské vesnici. Jsou zde plovoucí školy, obchody, benzínové pumpy a také plovoucí karaoke bary. Navštívíte lokální trh a poté se již vydáte na letiště Siem Reap, odkud poletíte do Prahy podle mezinárodních letenek.

Den 12 – Praha

Přílet do Prahy

Konec programu

 • transporty podle itineráře
 • ubytování ve 3* hotelech
 • anglicky mluvící průvodce
 • strava podle itineráře
 • vstupy do památek podle itineráře
 • osobní pojištění
 • spropitné
 • stravování neuvedené v programu
 • turistické víza
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu měny.
 • Doporučujeme sjednat cestovní a storno pojištění.
 • Náročnost zájezdu: střední.

Související zájezdy

Poznávací
Kambodža a Laos
Královská Kambodža
Poznávací
Vietnam
Velká cesta po Vietnamu
Poznávací
Kambodža a Laos
To nejlepší z Kambodži