Laos – Velké dobrodružství

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 65750 Kč / 2374 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 20
Poznávací

celoročně

Vientiane, Vang Vieng, Xiengkuang, Luang Prabang, Oudomxai, Miang Sing, Luangnamtha, Udomxai, Pakse, Meuangkhong

Zpět na nabídku
 • Laos
 • Luang Prabang
 • Laos
 • watterfalls Laos
 • Laos
 • Vientiane Goleden Pagoda

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • záhadné údolí džbánů
 • vodopády Liphi
 • město Lanexang – Světové dědictví UNESCO
 • projížďka na slonovi

POPIS ZÁJEZDU

Laos je plný přírodních krás a dobrodružství, takový je i tento zájezd. Mohutné vodopády Liphi, několik míst Světového dědictví UNESCO, plantáže plné plodin, záhadné údolí džbánů a jako třešnička na dortu projížďka na slonovi.

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha – Vientiane
Přelet z Prahy do Vientiane podle mezinárodních letenek.

Den 2 – Vientiane

První den se vydáte na prohlídku hlavního města Vientiane. Navštívíte Historické muzeum, chrámy Wat Sisaket, Ho Prakeo, památník Patuxai a zlatem pokrytý chrám That Luang. Noc strávíte ve Vientiane.

Den 3 – Vientiane – Vang Vieng

Po snídani v hotelu se vydáte do města Van Vieng, kde navštívíte archeologické naleziště Vangsang. Po prohlídce blízké přehrady navštívíte jeskyně v Tamchang a budete mít volný čas k procházku pro Vang Vieng. Noc strávíte ve městě Vang Vieng.

Den 4 – Vang Vieng – Xiengkuang

Po snídani se vydáte 300 km do hor do oblasti Xiengkhouang, která byla zničená americkým bombardováním v roce 1964 a 1973. Po příjezdu navštívíte oblast Plain of jars, úžasnou archeologickou oblast, kde se vyskytují stovky velkých kamenných nádob. Pokud čas dovolí, podíváte se do starého hlavního města Muang Khoun a blízkou vesnici, domov příslušníků kmene Hmong. Tento kmen má velmi zajímavou kulturu a barvitou historii. Noc strávíte ve městě Xiengkuang.

Den 5 – Luang Prabang

Po snídani se vydáte na 6 hodinovou cestu přes hory do města Luang Prabang. Po příjezdu na letiště Vás vyzvedne místní průvodce a zaveze Vás do hotelu. Luang Prabang je pravděpodobně jedno z nejtradičnějších měst v Jihovýchodní Asii. Klid a šarm tohoto města spolu s přírodními scenériemi z něj dělá jedno z nejlepších míst v Laosu k navštívení.

Po cestě budete mít několik zastávek na prohlídku vesnic etnických menšin. Podíváte se rovněž do bývalého hlavního města Lanexang, který byl v roce 1995 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO. Hlavní město obsahuje chrámy Wat Vusounparath, That Makmo, Wat Xiengthong a Wat Sene. Každý z nich je přitom jedinečnou ukázkou laosské architektury. Po prohlídce chrámů vystoupáte 328 schodů na horu Phousi, odkud je krásný výhled na řeku Mekong při západu slunce. Na zpáteční cestě zastavíte na večerním trhu. Noc strávíte ve městě Luang Prabang.

Den 6 – Luang Prabang – vodopády Kuangsi – Luang Prabang

Po snídani se podíváte do Císařského paláce a chrámu Wat Mai. Poté se vydáte 30 km jižně k vodopádům Tad Kuangsi. Po cestě zpět do města Luang Prabang navštívíte lokální vesnice Lao Loum, Lao Kang a Lao Soung. Noc strávíte ve městě Luang Prabang.

Den 7 – Ban Sanghai – Luang Prabang

Nový den zahájíte snídaní v hotelu a vydáte se na výlet lodí po řece Mekong, kde navštívíte jeskyni Tamting a zastavíte u místa Ban Sanghai, kde navštívíte místní destilérku whiskey. V průběhu projížďky se podíváte do dvou jeskyní, které jsou napěchovány tisíci zlatými sochami Budhy. Po návratu do města budete mít po zbytek dne volno. Noc strávíte ve městě Luang Prabang.

Den 8 – Oudomxai

Po snídani se vydáte na cestu malebnou krajinou plnou hor do města Oudomxai. Po cestě zastavíte v několika zajímavých vesnicích, kde žijí příslušníci kmene Hmong a Khmu. Noc strávíte v hotelu v Oudomxai.

Den 9 – Muang Sing

Po vydatné snídani navštívíte město Muang Sing, domov etnických menšin. Najdete zde velkou komunitu kmenů Tai Lu, Akha, Hmong a Yao. Po cestě se zastavíte ve vesnici Leantean a Khmu. Noc strávíte ve městě Muang Sing.

Den 10 – Ban Thongchai – Luangnamtha
 

Brzo ráno se vydáte na prohlídku místního trhu, kde obyvatelé prodávají lokální produkty. Po návštěvě trhu se projdete do vesnic etnik Akha a Yao. Poté pojedete do historického města Luangnamtha, kde navštívíte ohromný chrám Ban Thongchai. Noc strávíte ve městě Luangnamtha.

Den 11 – Udomxai
Po snídani se vydáte na sever Laosu do města Ban Namngen, kde na Vás budou čekat ruiny That Poumpu a místní architekturu poznáte prostřednictvím chrámů Wat Loungkhone a Tai Ngun. Na konci dne se vydáte do města Udomxai, kde strávíte noc.

Den 12 – Vientiane

Další den začnete prohlídkou místního trhu a do odjezdu na letiště budete mít volno. Poté se vydáte letadlem zpět do Vientiane, kde strávíte noc.

 

Den 13 – Pakse
Po snídani se vydáte na letiště a poletíte na jih Laosu do města Pakse, kde budete mít možnost navštívit lokální trh a historické muzeum a pak se vydáte pár kilometrů za město, kde navštívíte místa Ban Saphay, hedvábnou a bavlněnou vesnici.

Den 14 – Tadlo – Pakse

Po snídani se vydáte do místa Tadlo přes plošinu Boloven. Bolovenská plošina je známá svým chladnějším podnebím. Řeky zde plují všemi směry a vytváří tak sérii několika vodopádů. Výlet do této oblasti představuje příjemné ochlazení a nabízí Vám možnost podívat se na bohaté kávové, čajové, banánové a jiné plantáže. Tento výlet je vhodný k prohlídce i méně známých a méně turistických oblastí. Po příjezdu k vodopádům Tad Lo navštívíte několik vesnicí etnických menšin, jako jsou Alak, Nge a Katu. Večer se pak vrátíte do Pakse.

Den 15 – Champassak – Meuangkhong
Po snídani pojedete po národní silnici číslo 13 jižně do města Champassak, kde navštívíte ruiny Wat Phu, jednu z nejdramatičtěji situovaných pagod v Jihovýchodní Asii. Wat Phu je součástí Světového dědictví UNESCO od roku 2001. Tato úžasná oblast Khmerské civilizace byla vybudována v 10. století a je tedy starší než Angkor Wat v Kambodži. Budete pokračovat na prohlídku Oum Mong a poté do města Meuangkhong, kde se ubytujete.

Den 16 – Ban Khone – Meuangkhong
Po snídani se vydáte na exkurzi lodí do regionu Ban Khone, kde navštívíte rybářskou vesnici Don Det a pešky budete pokračovat do francouzského přístavu. Budete pokračovat návštěvou tohoto regionu, kde se nachází až 4000 ostrovů. Na hranici Laosu s Kambodžou se vydáte k vodopádům Liphi. Lodí se pak vydáte do Ban Phiengdi a vrátíte se zpět do města Meuangkhong.

Den 17 – Pakse

Po snídani se vydáte na projížďku lodí a pokud budete mít štěstí, tak uvidíte mekongského delfína. Pokračovat budete na jihovýchod ke dvojici vodopádů a den zakončíte projížďkou na slonovi. Poté se vrátíte do města Pakse, kde strávíte noc.

Den 18 – Vientiane

Po snídani se vydáte na letiště a poletíte zpět do hlavního města Vientiane, kde budete mít možnost nákupu na ranním trhu Talatsao. Poté navštívíte zajímavá místa tohoto města, jako například Park Budhy, Most přátelství a další. Noc strávíte ve Vientiane.

Den 19 – Vientiane – Praha

Přelet do Prahy podle mezinárodních letenek.

Konec programu.

 • mezinárodní letenkku
 • transporty podle itineráře (letenky, lodě, minibusy)
 • ubytování ve 3* hotelech
 • anglicky mluvící průvodce
 • strava podle itineráře
 • vstupy do památek podle itineráře
 • osobní pojištění
 • spropitné
 • stravování neuvedené v programu
 • turistické víza
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu měny.
 • Doporučujeme sjednat cestovní a storno pojištění.
 • Náročnost zájezdu: střední.

Související zájezdy

Poznávací
Kambodža a Laos
Napříč Laosem
Poznávací
Okruhy Asií
Velký okruh Asií: Vietnam, Kambodža, Thajsko, Barma
Poznávací
Okruhy Asií
Pozoruhodný Laos