Krásy jižního Vietnamu

VIP NABÍDKA
AKČNÍ NABÍDKA
PRŮVODCE
od 37900 Kč / 1368 EUR
Všechny letenky
Počet dnů: 14
Poznávací

celoročně

Ho Chi Minh, Mekong delta, Cu Chi, My Tho, Can Tho, Da Nang, Hoi An

Zpět na nabídku
 • Hoi An
 • Vietnam
 • Ho Chi Minh
 • Ho Chi Minh
 • Mekong delta

PROČ VYBRAT TENTO ZÁJEZD

 • prohlídka podzemních tunelů Cu Chi
 • plavba po deltě Mekongu
 • plovoucí trh Cai Rang
 • historické město Hoi An – zapsané ve Světovém dědictví UNESCO

POPIS ZÁJEZDU

Objevování krás a kultur jižního Vietnamu, prohlídka moderního pulsujícího města Ho Chi Minh, zážitek v podobě podzemních tunelů vybudovaných během Vietnamské války Cu Chi, navštívení známého plovoucího trhu Cai Rang a rozlehlé Mekong delty.

 

POPTAT ZÁJEZD

Den 1 – Odlet Praha – Ho Chi Minh

Odlet z Prahy do Ho Chi Minhu podle mezinárodních letenek.

Den 2 – Ho Chi Minh

Po přistání na mezinárodním letišti v Ho Chi Minhu budete přivítáni anglicky mluvícím průvodcem, který Vás zaveze do Vašeho hotelu. 

Den 3 – Ho Chi Minh

Po snídani ve Vašem hotelu začnete s prohlídkou památek města u Paláce sjednocení, který byl domovem prezidenta jižního Vietnamu během Vietnamské války. Dále si prohlédnete francouzské budovy ve městě, katedrálu Notre Dame a Centrální poštu.

Po obědě v místní restauraci na Vás budou čekat pagody Thien Hau a Quan Am. Poté budete pokračovat k pagodě Jade Emperor a k Válečnému muzeu. Prohlídku města zakončíte prohlídkou centrálního trhu Ben Thanh, který je jednou z nejstarších budov v Saigonu a je jedním ze symbolů města. Nakoupit zde můžete různé suvenýry, textilie. Stejně tak zde můžete ochutnat speciality vietnamské kuchyně.

Den 4 – Ho Chi Minh – Cu Chi + chrám Cao Dai

Snídani budete mít ve Vašem hotelu a poté se vydáte na 2,5 hodinovou cestu ke chrámu Cao Dai, do centra myšlenkového směru Kaodaismus, což je kombinace Konfuciasmu, Taoismu a Budhismu. Po příjezdu do města shlédnete polední ceremoniál, který Vás zasvětí do Kaodaismu. Na chrámu, vybudovaném v roce 1920, budete moci obdivovat barevné sloupy, náboženské nástěnné malby a krásné okolní zahrady.

Po obědě v místní restauraci se vrátíte zpět do Ho Chi Minhu. Na zpáteční cestě zastavíte u tunelů Cu Chi, spletitou síť tunelů vybudovanou během Vietnamské války. Tunely byly využívány vojáky Vietcongu, jako úkryt během bojů, stejně tak sloužil pro komunikaci s ostatními jednotkami a nahrazoval silnice, nemocnice, úschovnu jídla i zbraní a žila v nich většina vojáků. Po prohlídce se vrátíme zpět do Ho Chi Minhu, kde strávíte noc se Vašem hotelu.

Den 5 – Mekong delta

Po snídani v hotelu Vás vyzvedne Váš průvodce a začnete v cestě na Mekong deltu, která je tepnou Jihovýchodní Asie. Po cestě Vás průvodce bude informovat o životě v tomto regionu, kde je produkována skoro polovina potravin z vietnamské produkce.

Po 2,5 hodinové cestě k deltě se dostaneme do města My Tho, které je bránou k Mekongu a kde se nalodíme na loď. Lodí poplujeme po Bao Dinh, což je napůl přírodní a napůl vybudovaný kanál, kolem kterého budete moci pozorovat tradiční vietnamské domy a ovocné plantáže. Po příjezdu na pevninu si prohlédneme trh My Tho, který je znám svojí rozmanitostí a širokou nabídku různého ovoce. Následně navštívíte Želví ostrov, kde ochutnáte různé místní tropické ovoce. Na oběd Vám naservírujeme tradiční kuchyni jižního Vietnamu. Po obědě budete pokračovat projížďkou lodí po malých kanálech lemovaných vodními palmami. Po prohlídce dalších ostrůvků se vrátíte zpět do přístavu My Tho a odtud budete pokračovat do města Can Tho.

Po večeři v lokální restauraci strávíte noc v místním hotelu.

Den 6 – My Tho – Ho Chi Minh

Po snídani pojedete na ranní projížďku lodí, kde si prohlédnete místní plovoucí trh, který je plný různorodých zvuků, chutí a vůní. Po prohlídce trhu budete pokračovat přes systém vodních kanálů k vesnici, kde se vyrábí rýžové nudle.  Zde budete mít možnost prohlédnout si známý Opičí most a navštívit další plovoucí trh, kde nakupují především místní lidé různé druhy ovoce nebo zeleniny. Po plovoucím trhu se pohybují desítky lodí a každá je přeplněná některým z druhů ovoce jako jsou například banány, manga, papáje nebo ananasy. Další lodě prodávají různá vína, piva nebo nealkoholické nápoje. Po prohlídce trhu zastavíte na oběd a poté se vydáte na cestu zpět do Ho Chi Minhu. Během cesty zastavíme v oblasti My Tho v zahradě plné bonzaji.

Den 7 – Ho Chi Minh – Da Nang – Hoi An 

Přelet z Ho Chi Minhu do Da Nangu, odkud se vydáte do malebného městečka Hoi An.

Den 8 – Hoi An

Volný čas k relaxaci v Hoi An. Doporučujeme navštívit centrum městečka Hoi An, které je součástí Světového dědictví UNESCO. Navštívit můžete i nedalekou pláž.

Den 9 – Hoi An – My Son

Dnes navštívíte hinduistický chrámový komplex, který se nachází nedaleko města Hoi An. My Son byl důležitým centrem království Čampa a byl poškozen bombardováním během Války ve Vietnamu. I přes bombardování se zde však zachovalo několik staveb.

Den 10 – Hoi An 

Volný den k relaxaci na pláži nebo na poznávání městečka Hoi An.

Den 11 – Hoi An

Volný den k relaxaci na pláži nebo na poznávání městečka Hoi An.

Den 12 – Hoi An

Volný den k relaxaci na pláži nebo na poznávání městečka Hoi An.

Den 13 – Da Nang – Ho Chi Minh – Praha

Odlet z města Da Nang zpět do Ho Chi Minhu, odkud se vydáte zpět do Prahy podle mezinárodních letenek.

Konec programu

 • transporty podle itineráře
 • ubytování ve 3* hotelech
 • anglicky mluvící průvodce
 • strava podle itineráře
 • vstupy do památek podle itineráře
 • osobní pojištění
 • spropitné
 • stravování neuvedené v programu
 • turistické víza
 • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
 • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu měny.
 • Doporučujeme sjednat cestovní a storno pojištění.
 • Náročnost zájezdu: střední.

Související zájezdy

Poznávací
Vietnam
Velká cesta po Vietnamu
Poznávací
Vietnam
Krásy severního a středního Vietnamu
Poznávací
Kambodža a Laos
Legenda Mekongu a mystický Angkor Wat